Regulaminy
Ikona żarówka z długopisem
Bibliografia lokalna
Ikona żarówka z długopisem
Materiały do pobrania
Ikona żarówka z długopisem

Orkiestra Dęta Gminy Głusk Drukuj Zapisz

Orkiestra Dęta Gminy Głusk powstała z inicjatywy pana Jacka Anasiewicza Wójta Gminy Głusk i pana Henryka Skórskiego nauczyciela muzyki. Miała ona swoimi występami uświetniać ważne wydarzenia kulturalne, religijne i państwowe.

Została powołana do życia w 2015 r. kiedy to dzięki pozyskanym na ten cel funduszom unijnym zakupione zostały instrumenty oraz stroje dla członków orkiestry. Głównym kryterium przyjęcia do orkiestry było zamiłowanie do muzyki oraz chęć podjęcia nauki gry na instrumencie. W związku z czym prawie wszyscy chętni okazali się być osobami które nigdy wcześniej nie grały na żadnym instrumencie. Muzycy są w różnym wieku, a najmłodsi to dzieci w wieku 7-9 lat. Orkiestra ma charakter nie tylko rodzinny, ale także wielopokoleniowy.

Kapelmistrzem a zarazem jednym z instruktorów orkiestry od początku jej istnienia jest pan Dariusz Lewandowski – muzyk, trębacz w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej.

Pozostali instruktorzy to multiinstrumentalista pan Jacek Szpunar i nauczyciel muzyki pan Henryk Skórski, który zajmuje się także całokształtem spraw organizacyjno – logistycznych w orkiestrze.

 

 

Aktualności - Orkiestra Dęta Gminy Głusk Drukuj Zapisz