Regulaminy
Ikona żarówka z długopisem
Bibliografia lokalna
Ikona żarówka z długopisem
Materiały do pobrania
Ikona żarówka z długopisem

Katalog online Drukuj Zapisz

Logo MAK +Biblioteka – Centrum Kultury od stycznia 2019 roku korzysta z programu MAK+ (MakPlus). Jest to elektroniczny, zintegrowanym systemem bibliotecznym, stworzonym i rozwijanym przez Instytut Książki. Umożliwia on czytelnikowi:

 • dostęp do konta bibliotecznego przez internet
 • sprawdzanie informacji o wypożyczeniach
 • przeszukiwanie zawartości katalogów biblioteki
 • zamawianie/rezerwowanie książek przez internet

Obecnie w katalogu online znajduje się cały księgozbiór Biblioteki w Dominowie i Filii Bibliotecznej w Wilczopolu.

Katalog Biblioteki w Dominowie

Katalog Filii Bibliotecznej w Wilczopolu

 

 

Jak korzystać z KATALOGu ONLINE: Drukuj Zapisz

 
 
1. Wejdźcie na stronę Katalogu online BCK:
 • za pośrednictwem strony www.kultura.glusk.pl -  niebieski przycisk „KATALOG ONLINE” pod rotatorem
 • bezpośrednio na www.szukamksiazki.pl – w pole Biblioteka należy wpisać: Biblioteka – Centrum Kultury Dominów lub Filia Biblioteczna w Wilczopolu
 Skrin ze strony
 
2. Zalogujcie się do swojego konta czytelnika klikając przycisk „ZAREJESTRUJ / ZALOGUJ” u góry strony. 
 
Skrin ze strony
 
 
3. Na środku pojawi się pole do uzupełnienia danych logowania. Jeśli nie posiadacie aktywnego konta należy skorzystać z opcji „Załóż konto” po prawej stronie.
 
Skrin ze strony
 
4. Trzeba podać otrzymany w bibliotece numer czytelnika oraz wymyślić swój własny login i hasło. Numer czytelnika można sprawdzić w wiadomościach e-mail otrzymywanych z Systemu MAK+.
 
Skrin ze strony
 
 
5. Po zalogowaniu panel czytelnika będzie dostępny u góry strony pod przyciskiem „Moje konto”.
 
Skrin ze strony
 
 
6. Książki można wyszukiwać po tytule, nazwisku autora oraz innych opcjach zaawansowanych.  Należy wpisać poszukiwane frazy w pola znajdujące się w niebieskim pasku przebiegającym przez środek strony.
 
 
Skrin ze strony
 
 
7. Wyniki wyszukiwania będą się wyświetlać w pionowej kolumnie. By przekonać się czy poszukiwany tytuł można wypożyczyć trzeba kliknąć przycisk „sprawdź” przy grafice okładki.
 
Skrin ze strony
 
 
8. Pod opisem bibliograficznym książki pojawią się informacje o jej miejscu w bibliotece oraz dostępności. Może mieć jeden z następujących statusów:
 • Do wypożyczenia
 • W wypożyczeniu
 • W kwarantannie
 • W kolejce (będzie widoczna liczba oczekujących czytelników)
 • Do czytelni (w przypadku księgozbioru podręcznego)
By zamówić potrzebny tytuł należy kliknąć przycisk „zarezerwuj” z prawej strony opisu. Można też go „dodać do listy” jeśli chce się go wypożyczyć w późniejszym terminie.
 
Skrin ze strony
 
 
9. Na środku ekranu pojawi się pole z komunikatem informującym o przyjęciu zamówienia. Gdy zostanie ono zatwierdzone w bibliotece system wyśle e-mail z informacją o jego statusie.
 
Skrin ze strony
 
 
10. Zarezerwowane tytuły można przeglądać i edytować w panelu czytelnika. Wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę z poziomego menu znajdującego się pod logiem szukamksiążki.pl.
 
Skrin ze strony
 
 
11. W menu można też sprawdzić aktualne wypożyczenia, historię, listy książek, dostępne biblioteki i edytować dane użytkownika. Przy opisie wypożyczonego tytułu pojawiają się daty wypożyczenia i zwrotu. Opcja „przedłuż” aktualnie nie jest dostępna.
 
Skrin ze strony
 
 
12. Na adres e-mail podany przy rejestracji przyjdzie informacja o akceptacji zamówienia i możliwości jego odbioru. Nadawcą wiadomości będzie System MAK+. Pocztę trzeba uważnie sprawdzać, łącznie z folderem SPAM. Na adres z którego przychodzą wiadomości się nie odpisuje. W sprawie prolongat należy pisać na adres: bck@glusk.pl
 
Skrin ze strony
 
 
 
Powrót