Regulaminy
Ikona żarówka z długopisem
Bibliografia lokalna
Ikona żarówka z długopisem
Materiały do pobrania
Ikona żarówka z długopisem

Mała książka - wielki człowiek Drukuj Zapisz

Biblioteka w Dominowie oraz Filia w Wilczopolu od roku 2019 biorą udział w ogólnopolskiej akcji dla małych czytelników. „Mała książka – wielki człowiek” to program skierowany do dzieci w wieku 3 – 6 lat. Dołączać do niego mogą zarówno dzieci będące już wcześniej czytelnikami jednej z bibliotek, jak również osoby nowo zapisane. Mały Czytelnik otrzymuje Wyprawkę Czytelniczą, w skład której wchodzi wyjątkowa książka „Czytanki dla...”, zakładka, kostka do gry oraz imienna karta do zbierania naklejek. W pakiecie znajduje się także broszura informacyjna dla rodziców.

Podczas każdej wizyty w bibliotece w celu wypożyczenia książki, Mały Czytelnik otrzymuje jedną naklejkę, którą należy wkleić na kartę. Po uzyskaniu kompletu naklejek zaprosimy Czytelnika do biblioteki i wręczymy mu dyplom potwierdzający jego zaangażowanie czytelnicze.

Biorąc udział w projekcie rodzic wraz z dzieckiem zyskują cenny czas na wspólne czytanie, odkrywanie świata. Dzięki czytaniu Mały Czytelnik rozwija myślenie, poszerza swoje słownictwo, rozwija umiejętności społeczne, rozwija kreatywność i wyobraźnię, ćwiczy pamięć i nabywa nawyk czytania na całe życie.

 

Plakat

Powrót